Andrzejki klas I i III

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb.

Od wieków w noc św. Andrzeja chłopcy i dziewczęta zbierali się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, integracji społeczności szkolnej a jednocześnie źródłem poszanowania dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

I tak oto w naszej szkole dnia 27.11.2015r. po skończonych zajęciach szkolnych odbyła się wyczekiwana impreza andrzejkowa z udziałem uczniów klas I a, I b, I c, III a.

DJ,  wychowawcy, rodzice oraz  pan Dyrektor zachęcali do dobrej zabawy. Była stosowna, głośna muzyka, tańce, pląsy, ciekawe  stroje dyskotekowe, barwna scenografia a nawet iluminacja świetlna.

Dzieci, kultywując tradycje związane z Andrzejkami przenosiły się do magicznego pokoju wróżb.

Tam Wróżki-Mamy w imponujących strojach wróżyły na 1001… sposobów, przepowiadając wszystkim przyszłość. Nasi najmłodsi uczniowie z zadowoleniem i wypiekami na twarzy wierzyły, że spełnią się te niesamowite wróżby.

Rodzice zadbali o pyszny poczęstunek.

Tegoroczne Andrzejki można uznać za bardzo  udane.

Projekt  został przygotowany  i zrealizowany przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej  : R. Spałek, B. Ćwik,

P. Tomczuk, M Zwolińską we współpracy z Rodzicami.

Wszystkim  zaangażowanym pięknie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej.

Barbara Ćwik