Co się stanie gdy...

"Ważne jest by nigdy nie przestać pytać.
Ciekawość nie istnieje bez przyczyny.
Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć
choć trochę tej tajemnicy każdego dnia.
Nigdy nie trać świętej ciekawości.
Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć."

Albert Einstein

Celem zajęć pozalekcyjnych z przyrody jest rozwijanie zainteresowań dzieci poprzez różnorodne zabawy i twórczość. Uczniowie podczas spotkań pracują nad stworzeniem własnego dzieła, którym można się pochwalić najbliższym.

Uczestnicy zajęć chcą wiedzieć jak najwięcej o wszystkim: dlaczego ..., jak działa ..., czy ....  Dlatego warto podsycać tę naturalną ciekawość świata i rozwijać zdolności dzieci.

Marlena Sagalska-Pomaska