Dzień dyni w klasach I-III

W środę 28 października 2015 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dyni w ramach projektu „Wiem, co jem”.

Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor – Michał Plewa zapalając pierwszy lampion dyniowy. Uczniowie klas I - III ubrani na pomarańczowo, a niektórzy nawet przebrani w stroje dyniowe, przygotowali z tej okazji występy artystyczne. Były wiersze i piosenki a także dyniowy okrzyk „ Hejże hej, hejże ha! Dynia dzisiaj święto ma!”

Tego dnia wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat pochodzenia dyni, jej właściwości odżywczych oraz działania leczniczego. Mieliśmy również okazję podziwiać pracę plastyczne oraz galerię dyń. Dyniowe dekoracje, lampiony, smakołyki – to wszystko pozwoliło odkryć zalety tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim pozwoliło na wspaniałą wspólną zabawę.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Paulina Tomczuk