Informujemy, iż ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz do celów statystycznych i analizy ruchu. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

OK
Jesteś 34365 odwiedzającym.
              Do wakacji zostało 83 dni!

Szkoła Podstawowa Nr 227
im. kapitana Lucyny Hertz
02-154 Warszawa, ul. Astronautów 17
tel./fax (022) 846 03 81

Dzień dyni w klasach I-III

W środę 28 października 2015 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dyni w ramach projektu „Wiem, co jem”.

Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor – Michał Plewa zapalając pierwszy lampion dyniowy. Uczniowie klas I - III ubrani na pomarańczowo, a niektórzy nawet przebrani w stroje dyniowe, przygotowali z tej okazji występy artystyczne. Były wiersze i piosenki a także dyniowy okrzyk „ Hejże hej, hejże ha! Dynia dzisiaj święto ma!” 

Podczas obchodów skosztowaliśmy mnóstwo pysznych potraw z dyni, które przygotowali Rodzice naszych uczniów. Były ciasteczka, placuszki, ciasta, musy, zupa i jeszcze wiele potraw, w których królowała dynia.

Tego dnia wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat pochodzenia dyni, jej właściwości odżywczych oraz działania leczniczego. Mieliśmy również okazję podziwiać pracę plastyczne oraz galerię dyń. Dyniowe dekoracje, lampiony, smakołyki – to wszystko pozwoliło odkryć zalety tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim pozwoliło na wspaniałą wspólną zabawę.

 Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

 Paulina Tomczuk

 

 

Wykonanie: AGINUS