Festiwal Owoców i Warzyw Świata

Festiwal Owoców i Warzyw Świata, Festiwal Słoików Świata

25 września, w piątek, uczniowie  kl.4a i 5a wzięli udział w Festiwalu Owoców i Warzyw i Słoików Świata, który zorganizowany był w Pałacu Kultury i Nauki.
          Uczniowie mieli okazję podziwiać sztukę rzeźbienia w owocach i warzywach, dowiedzieć się, na czym polega zdrowe odżywianie czy nauczyć się ozdabiania słoiczków różnymi metodami, np. decoupage. Spróbowali także smaku pysznych owoców pochodzących z podwarszawskich sadów.
          Ciekawe warsztaty i pokazy naukowe oraz wystawy słoików wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci. Na pewno to, co zobaczyły i czego się dowiedziały, pozostanie na długo w ich pamięci.
Aneta Słysz
Marlena Sagalska-Pomaska