I b w Teatrze Wielkim

Klasa I b z wizytą w Teatrze Wielkim Opery Narodowej w Warszawie, na Starówce

W piękny zimowy piątek klasa I b  wybrała się na wycieczkę…. ( 3 etapy )

1 ) Zwiedzanie kulis Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Mieliśmy okazję, by stanąć na jednej z największych scen operowych świata.

Wysłuchaliśmy ciekawej  opowieści pani przewodnik o historii gmachu,  poznaliśmy techniczne możliwości- kulisy teatru.

Jak prawdziwi artyści improwizowaliśmy występ na scenie. Zajrzeliśmy do malarni, modelatorni, pracowni szewskiej, pracowni krawieckiej. Sprawdziliśmy, jak głęboki jest kanał orkiestry, jaka ogromna jest winda teatralna. Podziwialiśmy wielkie magazyny kostiumów oraz rekwizyty teatralne. Mieliśmy szczęście przez uchylone drzwi podsłuchać artystów podczas próby. Wiemy ja ważna jest praca inspicjenta.

Zwiedziliśmy widownię Sali Moniuszki, foyer oraz  dyskretnie garderobę artystów.

Z pewnością niebawem wybierzemy się do Teatru Wielkiego, by obejrzeć sztukę teatralną dla dzieci.

Była to ciekawa lekcja, by niezwykły świat opery obejrzeć od środka, znaleźć się po drugiej stronie kurtyny.

Dziękujemy pani Paulinie Dadas za pomoc w zorganizowaniu  wycieczki .

2) Odwiedzenie Ruchomej szopki w kościele Kapucynów

Szopkęna ul Miodowej znają chyba wszyscy mieszkańcy Warszawy. Tegoroczną prezentację poznaliśmy także i my - klasa I b.

Podziwianie ruchomej szopki, wspólne kolędowanie dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń

3) Spacer po Starym Mieście

Na koniec wycieczki podziwialiśmy zimowy, świąteczny wystrój naszej Starówki. Odwiedziliśmy nieznane i  ciekawe zakątki, zabytki…. Obowiązkowo zatrzymaliśmy się przy Pomniku Małego Powstańca, Warszawskiej Syrenki, Zamku Królewskim, przy pięknej , ogromnej choince.

Nasza Warszawa jest piękna, kryje w sobie tak wiele tajemnic, które na tej bardzo udanej wycieczce odkrywaliśmy.

Dziękujemy pani A. Szwed i pani E. Kalince za pomoc w sprawowaniu opieki.

Zapraszamy do galerii .

Klasa I b i wychowawca Barbara Ćwik