Ib- Pożegnanie zimy, powitanie wiosny

21 marca w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny w klasie I b wiele się działo…

Najpierw były zajęcia edukacyjne pod hasłem „Wszystko o wiośnie”, a więc wierszyki, piosenki, prezentacja multimedialna, zielona plastyka, sesja zdjęciowa z Marzanną.

Stroje dzieci w tym dniu też były we wszelkich odcieniach zieleni.

Następnie miało miejsce wiele wiosennych niespodzianek przygotowanych przez uczniów starszych klas :turniej sportowy, zagadki, konkursy, pokaz  mody.

Kulminacyjnym wydarzeniem było spotkanie z Marzanną, którą zrobiła jedna z mam.

Słomiana kukła „maszerowała” na czele barwnego korowodu pierwszaków dookoła szkoły.

"Marzanno, Marzanno, ty słomiana panno,
dość nas namęczyłaś  i śniegiem i mrozem.
Zgiń przepadnij zimo i nie wracaj do nas.-
Na nadejście wiosny  otwórzmy ramiona

Tym poetyckim akcentem dzieciaki z I b pożegnały zimę, powitały wiosnę.

Zrobiły to w imieniu i dla całej społeczności SP 227.

Projekt - POŻEGNANIE ZIMY, POWITANIE WIOSNY był okazją, by uczniowie w ciekawy sposób poszerzały wiedzę i umiejętności o otaczającym środowisku, poznawały dawne polskie zwyczaje, obrzędy, a także do wzajemnej integracji podczas świetnej zabawy.

Barbara Ćwik