Informujemy, iż ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz do celów statystycznych i analizy ruchu. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

OK
Jesteś 36678 odwiedzającym.
              Do wakacji zostało 83 dni!

Szkoła Podstawowa Nr 227
im. kapitana Lucyny Hertz
02-154 Warszawa, ul. Astronautów 17
tel./fax (022) 846 03 81

Jak powstaje czasopismo?

             Gazeta jest jednym z najstarszych nośników informacji. Pomimo bardziej nowoczesnych mediów, takich jak: telewizja czy Internet, gazety wciąż cieszą się popularnością. W dzisiejszych czasach nad powstaniem jednego numeru pracuje zespół specjalistów odpowiedzialnych za poszczególne zadania.
            W czasie zajęć z panem Marcinem Kornackim uczniowie klasy czwartej poznali na czym polega  praca specjalistów w redakcji gazety, czyli redaktora naczelnego, dziennikarzy, składaczy, fotoedytorów czy korektorów. Prowadzący przedstawił drogę powstania artykułów i przygotowania gazety do druku. Okazało się, że nie jest to takie proste.
            Uczniowie przeglądając przyniesione czasopisma, analizowali elementy, z jakich składa się strona tytułowa, a także wybrali tytuł dla swojej gazetki klasowej. Razem tworzą stronę tytułową czasopisma i piszą artykuły. Każde dziecko wykonując swoje zadanie przyczyni się do powstania makiety gazety.
            Lekcja była okazją do rozbudzenia ciekawości. Uczniowie również poznali klasyfikację gazet oraz mogli podzielić się swoimi zainteresowaniami czytelniczymi.  
            Wszystkim uczniom bardzo podobało się to spotkanie. Mają teraz obraz dziennikarskiej pracy. Dziękujemy panu Marcinowi Kornackiemu za ciekawe przedstawienie informacji.
Marlena Sagalska-Pomaska

 

 

 
 
Wykonanie: AGINUS