Informujemy, iż ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz do celów statystycznych i analizy ruchu. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

OK
Jesteś 34357 odwiedzającym.
              Do wakacji zostało 83 dni!

Szkoła Podstawowa Nr 227
im. kapitana Lucyny Hertz
02-154 Warszawa, ul. Astronautów 17
tel./fax (022) 846 03 81

Lekcja plenerowa klasy III nad Wisłą

Lato zbliża się ku końcowi i trzeba wykorzystywać każdy słoneczny dzień. Klasa III wybrała się nad Wisłę. Na prawy brzeg rzeki. Dzięki współpracy z Rodzicami mogła się w plenerze odbyć wspaniała lekcja.
Dzieci wysłuchały legendy o Wiśle, a potem rozwiązały quiz na podstawie tekstu. Dzieci mogły poznać kompas i uczyły się wyznaczać za jego pomocą kierunki świata. Uczniowie mogli dokonać wielu obserwacji wykorzystując lornetki. Następnie mierzyli temperaturę wody w Wiśle.
Każda grupa miała też za zadanie wykonać na pisku mapę Polski, zaznaczyć na niej Wisłę i główne miasta.
Jako podsumowanie każdy uczeń wypełniał kartę obserwatora. Czas na takiej lekcji minął szybko, aż szkoda było wracać do szkoły.

 

 


Wykonanie: AGINUS