Lekcja plenerowa klasy III nad Wisłą

Lato zbliża się ku końcowi i trzeba wykorzystywać każdy słoneczny dzień. Klasa III wybrała się nad Wisłę. Na prawy brzeg rzeki. Dzięki współpracy z Rodzicami mogła się w plenerze odbyć wspaniała lekcja.
Dzieci wysłuchały legendy o Wiśle, a potem rozwiązały quiz na podstawie tekstu. Dzieci mogły poznać kompas i uczyły się wyznaczać za jego pomocą kierunki świata. Uczniowie mogli dokonać wielu obserwacji wykorzystując lornetki. Następnie mierzyli temperaturę wody w Wiśle.
Każda grupa miała też za zadanie wykonać na pisku mapę Polski, zaznaczyć na niej Wisłę i główne miasta.
Jako podsumowanie każdy uczeń wypełniał kartę obserwatora. Czas na takiej lekcji minął szybko, aż szkoda było wracać do szkoły.