Morskie gryzonie w 6a

W grudniu, klasa 6a spotkała się z nietypowymi gośćmi. Z inicjatywy niezwykle aktywnej i operatywnej uczennicy, Julii Modelewskiej, zaproszeni zostali przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim wraz ze swoimi podopiecznymi. Spotkanie było podsumowaniem dwumiesięcznej akcji zbiórki żywności dla świnek morskich w naszej szkole. Pomysłodawczynią i szkolną koordynatorką akcji była również Julia.

Na spotkaniu, uczniowie dowiedzieli się od członków stowarzyszenia, na czym polega ich działalność, skąd pomysł na pomaganie właśnie świnkom morskim oraz wskazano możliwości adopcji tychże gryzoni nie tylko w postaci domów tymczasowych czy stałych ale także drogą wirtualną.

To, co szóstoklasistów najbardziej jednak ciekawiło, to oczywiście główne sprawczynie spotkania, czyli same świnki morskie- które, ku wielkiemu zaskoczeniu uczniów, nie przepadają za wodą, a na pewno nie tą morską :) Dzieci miały szansę pogłaskać świnki, nakarmić je, a także poznać, w jakich warunkach te futrzaki najchętniej funkcjonują.

Przedstawiciele stowarzyszenia zachęcają do pomocy tym uroczym zwierzątkom :)

Milena Bojarczuk