Informujemy, iż ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz do celów statystycznych i analizy ruchu. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

OK
Jesteś 34362 odwiedzającym.
              Do wakacji zostało 83 dni!

Szkoła Podstawowa Nr 227
im. kapitana Lucyny Hertz
02-154 Warszawa, ul. Astronautów 17
tel./fax (022) 846 03 81

Morskie gryzonie w 6a

W grudniu, klasa 6a spotkała się z nietypowymi gośćmi. Z inicjatywy niezwykle aktywnej i operatywnej uczennicy, Julii Modelewskiej, zaproszeni zostali przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim wraz ze swoimi podopiecznymi. Spotkanie było podsumowaniem dwumiesięcznej akcji zbiórki żywności dla świnek morskich w naszej szkole. Pomysłodawczynią i szkolną koordynatorką akcji była również Julia.

Na spotkaniu, uczniowie dowiedzieli się od członków stowarzyszenia, na czym polega ich działalność, skąd pomysł na pomaganie właśnie świnkom morskim oraz wskazano możliwości adopcji tychże gryzoni nie tylko w postaci domów tymczasowych czy stałych ale także drogą wirtualną.

To, co szóstoklasistów najbardziej jednak ciekawiło, to oczywiście główne sprawczynie spotkania, czyli same świnki morskie- które, ku wielkiemu zaskoczeniu uczniów, nie przepadają za wodą, a na pewno nie tą morską :) Dzieci miały szansę pogłaskać świnki, nakarmić je, a także poznać, w jakich warunkach te futrzaki najchętniej funkcjonują.

Przedstawiciele stowarzyszenia zachęcają do pomocy tym uroczym zwierzątkom :) 

Milena Bojarczuk

 

 

 

Wykonanie: AGINUS