Informujemy, iż ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz do celów statystycznych i analizy ruchu. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

OK
Jesteś 36671 odwiedzającym.
              Do wakacji zostało 83 dni!

Szkoła Podstawowa Nr 227
im. kapitana Lucyny Hertz
02-154 Warszawa, ul. Astronautów 17
tel./fax (022) 846 03 81

Muzyka świata w kl. 3

 W piątek 8 stycznia w klasie 3 Anna Olej-Kobus poprowadziła lekcję "Muzyka świata". Uczniowie poznawali instrumenty z różnych krajów i uczyli się na nich grać. Usłyszeliśmy jakie dźwięki wydają: kalimba z Namibii, marimba z Tanzanii, sistrun z Etiopii, dzwoneczki z Pakistanu, gong procesyjny z Birmy, grająca żaba z Tajlandii, pałeczka deszczowa z Indonezji, didgeridoo z Australii, bębenki z Turcji i Kuby, fletnia z Ameryki Południowej i burzownik z Bali. Zagraliśmy na różnych przeszkadzajkach sprawdzając jak brzmią zamknięte w butelkach: kasza jęczmienna, gryczana, kawa, kulki ASG i drobne plastkkowe kuleczki. Na koniec zagraliśmy razem kilka rytmów tworząc wielki koncert muzyki świata.

 Klasa 3

 

 

 

Wykonanie: AGINUS