Muzyka świata w kl. 3

W piątek 8 stycznia w klasie 3 Anna Olej-Kobus poprowadziła lekcję "Muzyka świata". Uczniowie poznawali instrumenty z różnych krajów i uczyli się na nich grać. Usłyszeliśmy jakie dźwięki wydają: kalimba z Namibii, marimba z Tanzanii, sistrun z Etiopii, dzwoneczki z Pakistanu, gong procesyjny z Birmy, grająca żaba z Tajlandii, pałeczka deszczowa z Indonezji, didgeridoo z Australii, bębenki z Turcji i Kuby, fletnia z Ameryki Południowej i burzownik z Bali. Zagraliśmy na różnych przeszkadzajkach sprawdzając jak brzmią zamknięte w butelkach: kasza jęczmienna, gryczana, kawa, kulki ASG i drobne plastkkowe kuleczki. Na koniec zagraliśmy razem kilka rytmów tworząc wielki koncert muzyki świata.

Klasa 3