Nowe półrocze- nowe pomysły!

W naszej szkole wiele się dzieje po feriach!

• Od lutego uczniowie z klasy 4 wraz z wychowawczynią p. Marleną Sagalską-Pomaską wydają szkolną gazetkę "Zgrani" gdzie przedstawia co dzieje się w ich klasie. Pierwszy numer rozszedł się od razu i zostałbardzo pozytywnie odebrany!
  • Z okazji Walentynek 18 lutego odbyła się akcja „W Dniu Świętego Walentego uczyń dla drugiego coś dobrego” w ramach której dzieci mogły zakupić serduszka z dołączoną niespodzianką (zabawką). Wszystkie zebrane fundusze zostały przekazane dla Warszawskiego Hospicjum Dziecięcego.
  • Do szkoły dotarły piękne i kolorowe worki sako! Długo na nie czekaliśmy, ale warto było! Dzięki nim siedzenie na korytarzu będzie przyjemnością. Dziękujemy Joasi Rudzińskiej za ich sprowadzenie!
  • Mamy nasz pierwszy zestaw bum bum rurek do wspólnego muzykowania. Zestaw składa się z 41 rurek kolorowych rurek o różnej tonacji, na których można zagrać praktycznie każdą melodię. Na razie uczymy się grać wspólne rytmy, ale być może niedługo uda się zrobić wspólny koncert.
  • W ramach budżetu partycypacyjnego realizowane są zajęcia "Artystyczne piątki" prowadzone przez Patrycję Łukaszewską i Annę Olej-Kobus. Kolejne twórcze działania za nami! Powstała piękna biżuteria, wkrótce będziemy też malować i robić świąteczne kartki. Zajęcia odbywają się w "Komnacie Życzeń" na I piętrze, a harmonogram spotkań jest na stronie naszej szkoły i dzielnicy.
  • Trwa nabór do klasy sportowej w naszej szkole, prowadzonej przez trenerów z UKS Manta. Tymczasem Aleksandra Juc – absolwentka naszej szkoły i wychowanka UKS MANTA – została powołana do Kadry Narodowej Polski Juniorek Młodszych w pływaniu! Gratulujemy!
  • Ruszył profil naszej szkoły na FB, prowadzony przez rodziców. To miejsce gdzie pokazujemy co ciekawego dzieje się w naszej szkole i dzielnicy. Znajdziecie tu też artykuły warte przeczytania i inspirujące działania w innych szkołach. Zapraszamy do zaglądania!
  • Zapraszamy 17 marca na spotkanie "Rodzice w szkole i przedszkolu" gdzie będziemy się dzielić doświadczeniami, jakie pozytywne działania mogą wnieść rodzice do szkół i przeszkoli (nie tylko w naszej dzielnicy!). Spotkanie odbędzie się w czwartek 17 marca, o godz. 18.00 w Urzędzie Dzielnicy Włochy (Al. Krakowska 257, II p. sala 205).