Informujemy, iż ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz do celów statystycznych i analizy ruchu. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

OK
Jesteś 37377 odwiedzającym.
              Do wakacji zostało 83 dni!

Szkoła Podstawowa Nr 227
im. kapitana Lucyny Hertz
02-154 Warszawa, ul. Astronautów 17
tel./fax (022) 846 03 81

Nowe półrocze- nowe pomysły!

W naszej szkole wiele się dzieje po feriach! 

 • Od lutego uczniowie z klasy 4 wraz z wychowawczynią p. Marleną Sagalską-Pomaską wydają szkolną gazetkę "Zgrani" gdzie przedstawia co dzieje się w ich klasie. Pierwszy numer rozszedł się od razu i zostałbardzo pozytywnie odebrany!
 • Z okazji Walentynek 18 lutego odbyła się akcja „W Dniu Świętego Walentego uczyń dla drugiego coś dobrego” w ramach której dzieci mogły zakupić serduszka z dołączoną niespodzianką (zabawką). Wszystkie zebrane fundusze zostały przekazane dla Warszawskiego Hospicjum Dziecięcego.
 • Do szkoły dotarły piękne i kolorowe worki sako! Długo na nie czekaliśmy, ale warto było! Dzięki nim siedzenie na korytarzu będzie przyjemnością. Dziękujemy Joasi Rudzińskiej za ich sprowadzenie!
 • Mamy nasz pierwszy zestaw bum bum rurek do wspólnego muzykowania. Zestaw składa się z 41 rurek kolorowych rurek o różnej tonacji, na których można zagrać praktycznie każdą melodię. Na razie uczymy się grać wspólne rytmy, ale być może niedługo uda się zrobić wspólny koncert.
 • W ramach budżetu partycypacyjnego realizowane są zajęcia "Artystyczne piątki" prowadzone przez Patrycję Łukaszewską i Annę Olej-Kobus. Kolejne twórcze działania za nami! Powstała piękna biżuteria, wkrótce będziemy też malować i robić świąteczne kartki. Zajęcia odbywają się w "Komnacie Życzeń" na I piętrze, a harmonogram spotkań jest na stronie naszej szkoły i dzielnicy.
 • Trwa nabór do klasy sportowej w naszej szkole, prowadzonej przez trenerów z UKS Manta. Tymczasem Aleksandra Juc – absolwentka naszej szkoły i wychowanka UKS MANTA – została powołana do Kadry Narodowej Polski Juniorek Młodszych w pływaniu! Gratulujemy!
 • Ruszył profil naszej szkoły na FB, prowadzony przez rodziców. To miejsce gdzie pokazujemy co ciekawego dzieje się w naszej szkole i dzielnicy. Znajdziecie tu też artykuły warte przeczytania i inspirujące działania w innych szkołach. Zapraszamy do zaglądania!
 • Zapraszamy 17 marca na spotkanie "Rodzice w szkole i przedszkolu" gdzie będziemy się dzielić doświadczeniami, jakie pozytywne działania mogą wnieść rodzice do szkół i przeszkoli (nie tylko w naszej dzielnicy!). Spotkanie odbędzie się w czwartek 17 marca, o godz. 18.00 w Urzędzie Dzielnicy Włochy (Al. Krakowska 257, II p. sala 205).

   

   

Wykonanie: AGINUS