Informujemy, iż ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz do celów statystycznych i analizy ruchu. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

OK
Jesteś 13283 odwiedzającym.
              Do wakacji zostało 83 dni!

Szkoła Podstawowa Nr 227
im. kapitana Lucyny Hertz
02-154 Warszawa, ul. Astronautów 17
tel./fax (022) 846 03 81

Plebiscyt na danie

Plebiscyt na najsmaczniejsze zdrowe danie ze szkolnej stołówki

            Tegoroczny Dzień Dobrego Jedzenia obchodzimy pod hasłem "Zdrowo i smacznie". W naszej szkole zebraliśmy informacje od wszystkich uczniów, którzy spożywają posiłki w stołówce szkolnej na temat najsmaczniejszych dań.

            W plebiscycie udział brały następujące potrawy - zupy: rosół z makaronem, zupa pomidorowa, zupa jarzynowa, barszcz czerwony, zupa fasolowa, żurek z białą kiełbaską, zupa ogórkowa, zupa krupnik, zupa brokułowa i zupa z dyni. Drugie dania - spaghetti z sosem bolognese, pieczona pierś z indyka, ryba po grecku, ryż z jabłkiem i śmietaną, kotlet mielony, indyk z warzywami, pierogi z mięsem i cebulką, kotlet z kurczaka w płatkach kukurydzianych, gołąbki w sosie pomidorowym i łosoś pieczony.

             Zdaniem uczniów najsmaczniejsze zdrowe dania ze szkolnej stołówki to: zupa pomidorowa (60 głosów), rosół z makaronem (57 głosów) i żurek z białą kiełbaską (19 głosów). Najwięcej głosów dla drugiego dania zdobyło spaghetti z sosem bolognese (79 głosów), następnie ryż z jabłkiem i kotlet z kurczaka w płatkach (po 17 głosów).

Plebiscyt 

 

Wykonanie: AGINUS