Informujemy, iż ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz do celów statystycznych i analizy ruchu. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

OK
Jesteś 34807 odwiedzającym.
              Do wakacji zostało 83 dni!

Szkoła Podstawowa Nr 227
im. kapitana Lucyny Hertz
02-154 Warszawa, ul. Astronautów 17
tel./fax (022) 846 03 81

Projekt KidSpeak

Co wspólnego mają Albania, Egipt oraz Malezja ze Szkołą Podstawową nr 227?  Wbrew pozorom całkiem sporo! W dniach 14- 18 września miała bowiem miejsce w naszej szkole, trzecia już, edycja międzynarodowego projektu  KidSpeak. Przez tydzień Francsesco, Maher oraz Jessica zaznajamiali naszych uczniów z krajami swojego pochodzenia oraz zwyczajami i kulturą tam obowiązującymi.

Dzieci wszystkich klas miały okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach i warsztatach prowadzonych w języku angielskim przez zagranicznych  wolontariuszy. Uczniowie poznali m.in. malezyjskie egzotyczne owoce i nieznane w Polsce zwierzęta, nauczyli się tradycyjnego albańskiego tańca, jak również dowiedzieli się, kto „zamieszkuje” piramidy oraz czego strzeże Sfinks.

Dzięki otwartości i przyjaznemu usposobieniu wolontariusze skutecznie zachęcili dzieci do wzajemnej komunikacji i przełamywania oporów porozumiewania się w języku angielskim.

Lekcje prowadzone przez zagranicznych gości okazały się doskonałą sposobnością do zdobycia wiedzy na temat innych krajów, uczulenia na różnice kulturowe i, niewykluczone, że zachętą do odwiedzenia w przyszłości Albanii, Egiptu a nawet Malezji. Tradycyjnie już, czekamy na kolejną edycję projektu KidSpeak i następną podróż do dalszych i bliższych zakątków Ziemi.

Mirupafshim! Ma Al-Salama! Selamat tinggal!

Szczególne podziękowania za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w projekt składamy Pani  J. Krzyżanowskiej, Państwu Jezierskim oraz Państwu Łukaszewskim.

Milena Bojarczuk

 

 


Wykonanie: AGINUS