Ślubowanie klas pierwszych

Jedną z pierwszych, ważnych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z wielkim niepokojem jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej...Ślubowanie…

W środę 14 października 2015 roku w naszej Szkole Podstawowej nr 227 przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 5 odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.

Pierwszoklasiści w obecności dyrektora szkoły –  Michała Plewy, wychowawców: Pauliny Tomczuk, Barbary Ćwik, Magdaleny Zwolińskiej, rodziców i innych zaproszonych gości zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym w wykonaniu uczniów z klasy I a, I b, Ic oraz VI a. Uczniowie wraz z wróżkami wyruszyli do zaczarowanych krain, aby wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Pierwszaki z zaangażowaniem recytowały wiersze, tańczyły, śpiewały hymny i piosenki.

Po części artystycznej 69 uczniów z powagą złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. W trakcie składania ślubowania pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami.
Po uroczystej przysiędze pierwszaki zostali pasowani przez Pana Dyrektora, co oznaczało przyjęcie ich do społeczności szkolnej.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i okolicznościowe upominki. W czasie uroczystości panowała przyjazna atmosfera.

Po oficjalnej części uroczystości nasi bohaterowie udali się na zajęcia integracyjne. Dumni ze swych dzieci rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

Jesteśmy przekonani, że ten piękny, jesienny dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów, ich bliskich oraz społeczności szkolnej.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów na dalsze lata nauki.

Niech zdobywanie wiedzy w naszej szkole będzie dla Was piękną przygodą i źródłem radości. Powodzenia!

Barbara Ćwik

Zdjęcia umieszczone w Fotogalerii wykonała pani Anna Olej-Kobus