Sprzątanie Świata 2015

"Sprzątanie Świata 2015"

W piątek 18 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata - Polska 2015.

Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Wyprawa-poprawa”, a jej głównym celem było zwrócenie uwagi na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami.

Uczniowie klas IV – VI pod opieką nauczyciela przyrody sprzątali teren wokół szkoły oraz najbliższą okolicę. Zanim przystąpiliśmy do działań, w każdej klasie zostały omówione zasady bezpieczeństwa.

Uczniowie klas I - III po rozmowach na temat "Jak prawidłowo postępować  z odpadami i co zrobić by, było ich jak najmniej" pod opieką nauczycielawykonali plakaty.

Wszyscy uczniowie chętnie wzięli udział w akcji, gdyż są świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Warto podkreślić, że praca społeczności szkolnej na rzecz ochrony przyrody trwa  w naszej szkole przez cały rok.

Marlena Sgalska-Pomaska