Straż Miejska w klasach pierwszych

Zajęcia w klasach pierwszych z funkcjonariuszami Straży Miejskiej m. st. Warszawy

W poniedziałek 21 września 2015r. w klasach pierwszych odbyły się zajęcia na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły, które prowadzone były przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Celem spotkania było utrwalanie u dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, zapoznanie z podstawowymi przepisami i zasadami ruchu drogowego niezbędnymi do prawidłowego korzystania z dróg przez osoby piesze.

Pamiętajmy, że „edukując, chronimy najmłodszych przed tragicznymi nieraz skutkami nieodpowiedzialności i brawury, tym samym dbając o ich szczęśliwe dzieciństwo” (Marek Michalak, Rzecznika Praw Dziecka).

Marlena Sagalska-Pomaska