Informujemy, iż ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz do celów statystycznych i analizy ruchu. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

OK
Jesteś 34368 odwiedzającym.
              Do wakacji zostało 83 dni!

Szkoła Podstawowa Nr 227
im. kapitana Lucyny Hertz
02-154 Warszawa, ul. Astronautów 17
tel./fax (022) 846 03 81

Tydzień dobrego chleba

„Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2015” 

            W dniach 20 - 22 października 2015r. po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowano "Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole". W ramach obchodów tego święta podjęliśmy szereg działań mających na celu promowanie zdrowego stylu życia.  

             Uczniowie z klas szóstych przygotowali ciekawostki na temat chleba, tj.: wartości odżywcze, rodzaje pieczywa i zbóż, przepisy na chleb na zakwasie.

            Wolontariuszki ze Szkolnego Koła PCK przygotowały zdrowe śniadanie dla uczniów, przepyszne kanapki z pieczywa razowego, świeżych wędlin, pomidorków, ogórków i sałatki.

            Podczas dnia otwartego uczennice z klasy szóstej zapraszały do degustacji różnego rodzaju chleba. Zorganizowano stoisko, na którym do wyboru były: chleb razowy, pełnoziarnisty, chleb z dodatkami m. in. z żurawiną, ze słonecznikiem, ze śliwką. Najbardziej wszystkim smakowało pieczywo, które upiekły mamy naszych uczniówJ

            W szkole rozdawano także ulotki dotyczące roli poszczególnych produktów według  Piramidy Zdrowia wykonane przez uczniów uczęszczających na zajęcia koła przyrodniczego.

            Kampania cieszyła się dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Udział w tej akcji dał uczniom możliwość wspólnego podejmowania różnorodnych działań, które przybliżyły wiedzę na temat dobrego chleba i zdrowych produktów.

            Dziękujemy wszystkim rodzicom z klas 1 - 6 za przygotowanie chleba do degustacji.

Dziękujemy Panu Dariuszowi Omelańczukowi za pomoc w realizacji zakupienia zdrowych produktów.

Marlena Sagalska-Pomaska
Aneta Słysz

 

 

Wykonanie: AGINUS