Wizyta klasy 4 w Radiu Zet

W grudniu uczniowie klasy 4 z wielką chęcią skorzystali z zaproszenia do Radia Zet, ponieważ nie co dzień istnieje możliwość zobaczenia jak to wszystko wygląda "od środka" po drugiej stronie mikrofonu. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się kiedy powstało radio, jego wynalazcy, ile jest obecne stacji radiowych i ich podział. Zapoznały się również z używanymi skrótami przez radiowców - wiedzą co to jest "sitko", "surówka" czy nagranie do "puszki" itp.

Czwartoklasiści odwiedzili dwa studia: emisyjne z którego codziennie nadawany jest program na żywo. Prowadzący program "Dzień Dobry Bardzo" Pani Agnieszka Kołodziejska i Pan Tomasz Florkiewicz zapoznali ze swoja pracą (dziennikarza, prezentera), udzielili kilku cennych porad.

W drugim studio dźwiękowym w którym nagrywane są reklamy radiowe, dubbingi do filmów lub koncerty emitowane później w Internecie i na antenie. W tym studiu  nagraliśmy życzenia świąteczne.

Dziękujemy Pani Monice Omelańczuk za zaproszenie i całemu Zespołowi Radia Zet za mile spędzony czas.

Uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą.