„Włochy pięknieją – piknik przy płocie”

Drodzy Rodzice!

Pomysł pomalowania płotu od strony Hynka pojawił się jakieś dwa lata temu. Potem uznaliśmy, że warto by też pomalować ławki, by nasza szkoła nabrała weselszego wyglądu. W lipcu złożyliśmy do naszej dzielnicy wniosek w ramach inicjatywy lokalnej „Włochy pięknieją – piknik przy płocie”, który został zaaprobowany.

Czym jest inicjatywa lokalna? To narzędzie, dzięki któremu grupa mieszkańców danego obszaru może go zmieniać poprzez wspólne działanie. Miasto daje potrzebne materiały i narzędzia, mieszkańcy dają swoje umiejętności i czas. Zostaje podpisana umowa między lokalnymi władzami i pomysłodawcami projektu, po czym w określonym terminie następuje działanie. Ogromne podziękowanie należą się pracownikom naszego Urzędu Dzielnicy Włochy panom: Pawłowi Fajdkowi i Grzegorzowi Wyszyńskiemu za życzliwość i pomoc w realizacji projektu.

Pierwszy termin naszego pikniku pokrzyżowała nam pogoda: ulewny deszcz uniemożliwił jakąkolwiek pracę. Mimo to przyszło aż 30 osób, za co bardzo wam dziękujemy! Świadomość, że możemy na was liczyć w każdej sytuacji, jest dla nas bardzo cenna! Na piknik w kolejnym terminie przyszło około 100 osób, a wasze zaangażowanie w pracę było niesamowite! Także pan Paweł Fajdek, który odwiedził nasz piknik, pomalował trzy ławki :) Bardzo się cieszymy, że w pracy tak licznie uczestniczyły dzieci: czyszcząc płot z rdzy i malując ławki naprawdę zmieniały swoje otoczenie na lepsze. Uzasadniona duma, z jaką pokazywały potem swoje dzieła pozwala mieć nadzieję, że będą o nie dbać, a w przyszłości będą angażować się w kolejne działania.

Dużą atrakcją były domowe ciasta (dziękujemy ich twórcom!) oraz bezpłatnie rozdawane lody i kiełbaski z grilla. Co prawda pod koniec imprezy spadł deszcz, ale na szczęście duża część pracy była ukończona. Za to wyszła przepiękna tęcza!

Bardzo dziękujemy Patrycji Łukaszewskiej i Magdalenie Karczmarczyk za namalowanie Minionków. Dzięki nim nasza szkoła stała się dużo weselsza! Dziękujemy też Darkowi Omelańczukowi za niezawodną aprowizację oraz nauczycielom, że nie zadali w piątek uczniom lekcji, a także panu Krzysztofowi Nienałtowskiemu za ogromne wsparcie logistyki naszych działań!

Ponieważ nie udało się pomalować całego płotu, wszystkich chętnych zapraszamy w piątki (bezdeszczowe) od godz. 16.00 na „piątki z pędzlem”. Będą to nieformalne spotkania, podczas których wspólnie będziemy malować płot od strony Hynka.

„Włochy pięknieją – piknik przy płocie” był współorganizowany przez Urząd Dzielnicy Włochy i realizowany w ramach inicjatywy lokalnej.

Joanna Rudzińska
Anna Olej-Kobus