Informujemy, iż ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz do celów statystycznych i analizy ruchu. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

OK
Jesteś 34838 odwiedzającym.
              Do wakacji zostało 83 dni!

Szkoła Podstawowa Nr 227
im. kapitana Lucyny Hertz
02-154 Warszawa, ul. Astronautów 17
tel./fax (022) 846 03 81

XV Dzień Papieski

 
Święty Jan Paweł II- Patron Rodziny 
 
Październik jest miesiącem, w którym Polacy szczególnie wspominają postać Świętego Jana Pawła II. W tym roku XV Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem Święty Jan Paweł II- Patron Rodziny. W naszej szkole uczciliśmy pamięć o Papieżu Polaku zapraszając najmłodszych uczniów do uczestnictwa w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Święty Jan Paweł II”. Natomiast uczniowie z klas IV-VI mogli  sprawdzić swoją wiedzę o życiu Ojca Świętego rozwiązując quizy przygotowane przez koleżanki z klasy VI a -Martynę Zarzycką, Julię Modelewską, Oliwię Gozdawę- Godlewską i Julię Poświatę. Cały projekt poprzedzony był katechezami, których celem było zapoznanie uczniów z ważnymi wydarzeniami z  dzieciństwa, młodości i posługi kapłańskiej najpierw Karola Wojtyły a potem papieża Jana Pawła II. Dla podkreślenia jak ważna była dla Świętego Jana Pawła II troska o rodziny oraz obrona świętości życia uczniowie otrzymali symboliczne ziarenko fasoli na znak, że każdy z nas, noszony pod sercem swojej Mamy, był taki mały.
W konkursie zwyciężyli:
 
I miejsce Alicja Dzietczyk kl. III a,
 II miejsce Zuzanna Górecka kl. II a,
 III miejsce Urszula Zieniuk kl. I b;
 
Wyróżnienie otrzymali:
Karolina Szwarc kl. II a, Weronika Markusiewicz kl. III a i Jakub Tomalski kl. III a,
 
Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy!
Projekt przeprowadziły p. Małgorzata Pako i p. Maja Wenderlich
Małgorzata Pałko
Wykonanie: AGINUS