XV Dzień Papieski

Święty Jan Paweł II- Patron Rodziny

Październik jest miesiącem, w którym Polacy szczególnie wspominają postać Świętego Jana Pawła II. W tym roku XV Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem Święty Jan Paweł II- Patron Rodziny. W naszej szkole uczciliśmy pamięć o Papieżu Polaku zapraszając najmłodszych uczniów do uczestnictwa w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Święty Jan Paweł II”. Natomiast uczniowie z klas IV-VI mogli  sprawdzić swoją wiedzę o życiu Ojca Świętego rozwiązując quizy przygotowane przez koleżanki z klasy VI a -Martynę Zarzycką, Julię Modelewską, Oliwię Gozdawę- Godlewską i Julię Poświatę. Cały projekt poprzedzony był katechezami, których celem było zapoznanie uczniów z ważnymi wydarzeniami z  dzieciństwa, młodości i posługi kapłańskiej najpierw Karola Wojtyły a potem papieża Jana Pawła II. Dla podkreślenia jak ważna była dla Świętego Jana Pawła II troska o rodziny oraz obrona świętości życia uczniowie otrzymali symboliczne ziarenko fasoli na znak, że każdy z nas, noszony pod sercem swojej Mamy, był taki mały.
W konkursie zwyciężyli:

I miejsce Alicja Dzietczyk kl. III a,
 II miejsce Zuzanna Górecka kl. II a,
 III miejsce Urszula Zieniuk kl. I b;

Wyróżnienie otrzymali:
Karolina Szwarc kl. II a, Weronika Markusiewicz kl. III a i Jakub Tomalski kl. III a,

Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy!
Projekt przeprowadziły p. Małgorzata Pako i p. Maja Wenderlich