PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW

Ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia to moment bardzo ważny dla małego pierwszoklasisty, jego rodziców i nauczycieli.

16 października 2007 roku pierwszy rozdział nowego życia, życia szkolnego, rozpoczęli uczniowie naszej szkoły. O godzinie 17.30 na sali gimnastycznej zjawiły się dzieci z klasy I a ubrane w stroje galowe, aby wspólnie z panią Dyrektor, swoją wychowawczynią oraz rodzicami i bliskimi osobami świętować ten dzień. To właśnie w tym dniu najmłodsi uczniowie mieli zostać przyjęci do społeczności szkolnej naszej szkoły i otrzymać swoje pierwsze dowody tożsamości - legitymacje szkolne.

Zanim jednak dzieci zostały pasowane na uczniów, musiały zaprezentować swoje umiejętności. Do tej uroczystości uczniowie klasy I-szej przygotowywali się już od pierwszych dni września. Pod kierunkiem swojej wychowawczyni przedstawili program artystyczny, jak na prawdziwych uczniów przystało. Było dużo wierszy i piosenek, każdy miał coś do powiedzenia.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły oraz krótkim wystąpieniem pani dyrektor Barbary Drozd. Następnie pierwszaki zostały powitane przez starszych kolegów i koleżanki z klasy IVa.

Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment uroczystości - każdy uczeń ślubował, że będzie dobrym uczniem, który będzie szanować swoją szkołę, nauczycieli, rodziców i ojczyznę.

Następnie uroczystego pasowania na uczniów dokonała pani Dyrektor. Wszystkie dzieci otrzymały legitymacje i pamiątkowe dyplomy.

Następnie świeżo upieczeni uczniowie udali się do swoich najbliższych, by od nich otrzymać pierwsze gratulacje. Dzień ten na długo pozostanie w ich pamięci.

Renata Spałek