WIWAT MAJ, 3 MAJ…

29 kwietnia 2009 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowujące ją nauczycielki, p. Aneta Słysz i Iwona Śliwińska-Wach dołożyły wszelkich starań, aby w przystępny i ciekawy sposób przybliżyć uczniom historię.

Oglądający przenieśli się więc do warsztatu szewskiego, w którym zwykli mieszczanie komentowali wieści docierające z obrad Sejmu Wielkiego i cieszyli się z uchwalenia konstytucji. Rozbrzmiewające co chwilę pieśni patriotyczne dodatkowo podkreślały podniosły nastrój i przenosiły zebranych w dawne czasy. Piękny pokaz slajdów utrwalał wiadomości historyczne, prezentował sylwetki wielkich Polaków, a także ukazywał piękno Ojczystej Ziemi.

Uczniowie oglądali akademię z wielkim zainteresowaniem i wyszli z niej bogatsi o nowe wiadomości historyczne.

Małgorzata Fil

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o Konstytucji 3 Maja: