Dla Ziemi

Szanuj Ziemię, segreguj odpady, oszczędzaj energię, chroń Ziemię, dbaj o naszą planetę, żyjmy w zgodzie z naturą – takie słowa wypisali nasi uczniowie na plakatach promujących u nas akcję społeczną na rzecz ograniczenia zmian klimatycznych, którą zainicjowała organizacja ekologiczna WWF. Dzieci z klas: IIa, IV – VI wykonywały plakaty pod kierunkiem Małgorzaty Urban i Marleny Sagalskiej – Pomaskiej.

27 marca 2010 o godz. 20.30 zostało na jedną godzinę wyłączone światło w szkole, w domach uczniów i nauczycieli. W ten sposób wszyscy chcieli zwrócić uwagę na konieczność ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, a globalne ocieplenie stało się motywem przewodnim prac wykonanych przez uczniów.

W klasach I – VI odbyły się zajęcia poświęcone topniejącym lodowcom oraz ograniczeniu strat energii. Zwrócono uwagę na alternatywne źródła energii.

Klasa VIa pod kierunkiem pani Marleny Sagalskiej – Pomaskiej przygotowała przedstawienie Dzień Ziemi. Uczniowie najpierw prezentowali "cierpienia" naszego globu. Pokazali jak jest zasypywany stertami śmieci. Potem zademonstrowali jak "chorą planetę" należy wyleczyć, czyli posegregowali śmieci. Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna poświęcona pięknym zakątkom i wspaniała muzyka.

Małgorzata Urban