Ślubowanie pierwszoklasistów

14 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły oraz krótkim wystąpieniem pani dyrektor Barbary Drozd. Następnie pierwszaki zostały powitane przez uczniów z klasy czwartej.

Pod okiem wychowawawczyni najmłodsi uczniowie przygotowali program artystyczny. Były wiersze, piosenki, każdy z uczniów miał okazję, by się zaprezentować. Dzieci odpowiadały też na trudne pytania, by tym udowodnić swą gotowość wstąpienia w szeregi braci uczniowskiej.

Po występie miało miejsce uroczyste pasowanie na uczniów, przeprowadzone przez panią dyrektor. Za naszych pierwszaków kciuki mocno trzymali rodzice, dziadkowie oraz inni zaproszeni bliscy. Swoją obecnoscią zaszczycili też zaproszeni goście - Burmistrz Dzielnicy Warszawa Włochy m.st.Warszawy Michał Wąsowicz, z-ca Burmistrza Jerzy Kowaliszyn oraz Przewodniczący Rady Dzielnicy Andrzej Krupiński, którzy życzyli pierwszakom sukcesów w nauce. Dzieci otrzymały legitymacje, pamiątkowe tarcze szkolne oraz imienne akty pasowania na ucznia.

Po uroczystości uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Anna Kostecka