DZIELNICOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

30 marca 2010 roku Szkoła Podstawowa nr 227 im. Kapitana Lucyny Hertz zorganizowała dzielnicowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnikami były trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych z terenu dzielnicy Włochy. Zwycięska drużyna będzie reprezentować naszą dzielnicę w eliminacjach warszawskich.

Turniej składał się z trzech etapów. Najpierw zawodnicy rozwiązywali test, który sprawdzał ich wiedzę teoretyczną z przepisów ruchu drogowego. Następnie przyszedł czas na zaprezentowanie wiedzy i umiejętności z dziedziny udzielania pierwszej pomocy. Ostatnim etapem konkursu była część praktyczna. Uczniowie pokonywali na rowerze tor sprawnościowy z przeszkodami. Nie lada trudność przysporzył niektórym zawodnikom slalom z ograniczeniem, przejazd przez pochylnię i tarka. Okazało się, że nie tylko ważna jest wiedza teoretyczna, ale również umiejętność jazdy na rowerze.

Szczególne podziękowania należą się p. Agnieszce Kalbarczyk za przygotowanie i zorganizowanie dzielnicowego etapu konkursu. Dziękujemy także policjantom z WRD KSP, którzy przygotowali tor sprawnościowy oraz lekarzom: Marii Jabłońskiej i Agnieszce Nowak, które sprawdziły umiejętności uczniów z udzielania pierwszej pomocy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap!!!

ZAPOZNAJ SIĘ Z WYNIKAMI TURNIEJU DOC

Małgorzata Pałko