11 Listopada

Święto Odzyskania Niepodległości jest niezwykle ważne dla każdego Polaka, a szczególnie młodego pokolenia. Wtedy bowiem słowo "patriota" nabiera wyjątkowego znaczenia. Przypominamy sobie wydarzenia z 1918 roku. Radość i duma towarzyszą nam w wędrówce po kartach historii, a czyny wielkich Polaków: Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego w pełni ilustrują znaczenie słów: "bohater narodowy".

Jak co roku z okazji pamiętnego 11 listopada w naszej szkole odbyła się akademia, podczas której, oprócz sławiących to wydarzenie pieśni i recytacji, dzieci odegrały sceny z życia rodziny warszawskiej, rozgrywające się na tle ważnych wydarzeń dziejowych. Nawet najmłodsi uczniowie z ogromną uwagą wsłuchiwali się w każde wypowiedziane na scenie słowo, obserwowali grę aktorów. Łatwiej im było zrozumieć, co wydarzyło się podczas pamiętnych dni.

Po akademii, pełni uczuć i bogatsi o wiedzę historyczną, wróciliśmy do klas, aby wraz z wychowawcami porozmawiać o znaczeniu tego święta.

I.Śliwińska-Wach i A. Słysz