"5 PORCJI WARZYW, OWOCÓW LUB SOKU"

Klasa IIIa w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla kl. I – III  "5 porcji warzyw, owoców lub soku" od października 2010 r. do 15 kwietnia 2011 r. ma zajęcia na temat prawidłowego żywienia.

Dzieci przygotowały degustację samodzielnie wykonanych deserów owocowo – warzywnych. Rozwiązywały zagadki, zadania i łamigłówki z książeczki "Super – Piątka i warzywno – owocowo – sokowe zabawy" oraz zamieszczone gry i quizy na stronie internetowej organizatora.

Uczniowie wzięli udział w warzywno – sokowo – owocowych zawodach sportowych składających się z siedmiu konkurencji i stoczyli wielki bój o złote medale. Bardzo chętnie sprzedawali i kupowali zdrową żywność w zaaranżowanym sklepie.

Więcej informacji można znaleźć w serwisie: www.5porcjiwszkole.pl

Małgorzata Urban