Dzień Otwartych Koszar

Z okazji Święta Dowództwa Garnizonu Warszawa w dniu 14 kwietnia 2011 r. Pułk Ochrony i Batalion Reprezentacyjny Wojska Polskiego zorganizowali na swoim terenie Dzień Otwartych Koszar. Uczniowie klasy drugiej zostali zaproszeni na to święto już po raz drugi i, podobnie jak w roku poprzednim, byli zachwyceni.

Pierwszaki odwiedziły jednostkę pierwszy raz, nie brakowało emocji i radości. Bogaty program przygotowany przez wojsko obejmował między innymi pokaz musztry paradnej, prezentacje sprzętu technicznego i wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Dzieci na długo zapamiętają takie atrakcje jak zajęcie miejsca w transporterze opancerzonym, bezpośredni kontakt z bronią oraz wyposażeniem żołnierzy, spacer w pełnym żołnierskim ekwipunku czy naukę udzielania pierwszej pomocy.

Mogliśmy również podejrzeć próbę orkiestry wojskowej. Dla wszystkich było to miłe i ekscytujące spotkanie z wojskiem i z niecierpliwością czekamy na kolejne zaproszenie....

Anna Kostecka