Festyn z okazji 20-lecia Straży Granicznej

Z ogromną radością byliśmy współorganizatorami festynu przygotowanego z okazji "Dnia otwartych koszar" Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego.

14 maja mogliśmy się dowiedzieć na czym polega praca wykonywana przez funkcjonariuszy, zobaczyć sprzęt i uzbrojenie. Ogromne wrażenie zrobił na nas pokaz sztuki walki, samoobrony, który zaprezentowali uczniowie klasy o profilu "Straż Graniczna". Mieliśmy także niepowtarzalną okazję przyjrzeć się "pracy" psa wyszkolonego do służby celnej, dowiedzieć się jak wygląda jego tresura.

Pokaz uatrakcyjniły zabawy sportowe, liczne konkursy, gry oraz program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy pierwszej.

Zainteresowanie specyfiką pracy Straży Granicznej było duże, o czym świadczy ilość przybyłych na festyn gości oraz wrażenia dzieci.

Aneta Słysz