Pamiętamy...

Nasza szkoła opiekuje się Miejscem Pamięci Narodowej pp AK "Garłuch".

październiku 2010r. klasa IIIb z wychowawcą p. Bożeną Wojdą – Gołąbek udała się na pobliski skwer. Uczniowie odczytali inskrypcję wyrytą na pomniku i zadumali się nad losem powstańców walczących o Okęcie. Następnie minutą ciszy oddali hołd poległym i zapalili znicz.

Dla dzieci była to prawdziwa lekcja patriotyzmu, dzięki której poznali ważny wycinek historii swojego osiedla. Dowiedzieli się, kim był wówczas patriota, jakimi odznaczał się cechami oraz jak postępował w swoim życiu.

Małgorzata Urban