Ślubowanie pierwszoklasistów

Dnia 14 października 2010 roku od rana w szkole panowało straszne zamieszanie i dawało się wyraźnie odczuć zdenerwowanie.....czyje? Oczywiście pierwszaków. To one tego dnia były najważniejsze. To najmłodsi mieli udowodnić, że są uczniami nie maluchami.

Na sali gimnastycznej zgromadzili się goście - Burmistrz Dzielnicy Warszawa Włochy m.st. Warszawy Michał Wąsowicz,z-ca Burmistrza Jerzy Kowaliszyn, przewodniczący Rady Rodziców - p. Pisarek, dyrektor szkoły oraz rodzice i najbliżsi pierwszaków.

Uroczystość rozpoczęła się występem dzieci, które śpiewały i recytowały wiersze, aby pokazać czego dowiedziały się o szkole. Następnie po słowach: " Teraz już ślubować z honorem możemy, bo jak być dobrym uczniem doskonale wiemy" został wprowadzony sztandar szkoły. Pani dyrektor Barbara Drozd odczytała słowa ślubowania i pasowała na uczniów wszystkie pierwszaki. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną, tekst hymnu szkoły i tradycyjną szkolną tarczę oraz upominek.

Po oficjalnej uroczystości świeżo pasowani uczniowie udali się do swojej klasy, gdzie czekał na nich wspaniale przygotowany przez Rodziców poczęstunek, pełen łakoci i smakołyków.

Renata Spałek