ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011 UCZNIÓW KLAS IV-VI

22 czerwca zakończyliśmy kolejny rok nauki pełen niezapomnianych wydarzeń. Kiedy wybiła godz. 8.30 zebrani na sali gimnastycznej uczniowie, rodzice oraz nauczyciele, uroczyście powitali poczet sztandarowy, odśpiewali hymn państwowy i szkolny.

Pani dyrektor Barbara Drozd podsumowała wyniki uczniów w nauce, przedstawiła ich sukcesy oraz wręczyła świadectwa z wyróżnieniem dzieciom, które uzyskały średnią ocen powyżej 4,75. Uczniowie, którzy mogą pochwalić się najwyższymi wynikami w nauce (średnią ocen powyżej 5,00), otrzymali także stypendia naukowe.

Pani dyrektor oficjalnie pożegnała nauczycieli, którzy nie będą już z nami w przyszłym roku: panią Martę Kobalczyk oraz pana Przemysława Gołębia. Wszyscy dołączamy się do życzeń.

Do pożegnań i podziękowań dołączył się także przewodniczący Rady Rodziców pan Tomasz Pisarek. Gratulował uczniom sukcesów w nauce i podziękował pani dyrektor oraz nauczycielom za całoroczną pracę dydaktyczno-wychowawczą.

Pod koniec części oficjalnej reprezentacja klas szóstych uroczyście ślubowała godnie reprezentować naszą szkołę i nie zapominać o wartościach, które wyróżniają absolwenta SP227. Nastąpiło także przekazanie sztandaru uczniom klasy piątej, którzy w przyszłym roku będą najstarszą klasą w szkole.

Po części artystycznej, którą przygotowali uczniowie klasy szóstej, nastąpiła chwila zadumy nad minionym czasem. Były wspomnienia, podziękowania, a także polonez, który pięknie zatańczony przez szóstoklasistów wycisnął niejedną łzę wzruszenia z oczu rodziców i nauczycieli. Birety, które wręczyli starszym kolegom i koleżankom uczniowie klasy piątej, podkreśliły doniosłe wydarzenie, którym jest pożegnanie ze szkołą podstawową. „Jak biały jacht w nieznany płynie dzień”, tak i nasi absolwenci po wakacjach rozpoczną dalszą wędrówkę w nieznane. Życzymy sukcesów i powodzenia na dalszej drodze edukacji.

Uroczystość dobiegła końca. Powróciliśmy do sal lekcyjnych, by odebrać świadectwa, dyplomy i porozmawiać o bezpieczeństwie podczas zasłużonych wakacji…