Dzielnicowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

29 marca 2012 roku Szkoła Podstawowa nr 227 im. Kapitana Lucyny Hertz po raz trzeci zorganizowała dzielnicowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnikami były trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych z terenu dzielnicy Włochy. Zwycięska drużyna będzie reprezentować naszą dzielnicę w eliminacjach warszawskich.

Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 66 im. ks. Juliana Chrościckiego, drugie Szkoła Podstawowa nr 88 im. Gabriela Narutowicza, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch".

Turniej składał się z trzech etapów. Najpierw zawodnicy rozwiązywali test, który sprawdzał ich wiedzę teoretyczną z przepisów ruchu drogowego. Następnie przyszedł czas na zaprezentowanie wiedzy i umiejętności z dziedziny udzielania pierwszej pomocy. Ostatnim etapem konkursu była część praktyczna. Uczniowie pokonywali na rowerze tor sprawnościowy z przeszkodami. Nie lada trudność przysporzył niektórym zawodnikom slalom z ograniczeniem, przejazd przez pochylnię i tarka. Okazało się, że nie tylko ważna jest wiedza teoretyczna, ale również umiejętność jazdy na rowerze.

Szczególne podziękowania należą się p. Agnieszce Kalbarczyk za przygotowanie i zorganizowanie dzielnicowego etapu konkursu. Dziękujemy także policjantom z WRD KSP, którzy przygotowali tor sprawnościowy oraz pielęgniarkom Jolancie Lis i Bożenie Szokalskiej, które sprawdziły umiejętności uczniów z udzielania pierwszej pomocy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap!!!

Małgorzata Pałko