Dzień Dyni

W czwartek 20 października uczniowie klas I -III spotkali się, wszyscy ubrani na pomarańczowo, na obchodach Dnia Dyni.

Niedoceniane to warzywo dało się wykorzystać kulinarnie na przeróżne, czasami zaskakujące sposoby. Okazało się, że Rodzice maluchów mają talenty kulinarne i przygotowali prawdziwą ucztę. Były ciasta, zupa, placuszki, naleśniki, dżemy i.... Nawet niejadki uznały, że tego trzeba było spróbować.

Klasa druga przygotowała przedstawienie pt. "Jesienny bal", okraszone rymowankami o dyni ułożonymi przez uczniów. Były też pląsy przy muzyce i emocje sportowe podczas zawodów sportowych przeprowadzonych przez p. Bożenę Wojdę - Gołąbek. Można było również podziwiać prace plastyczne dzieci oraz galerią dyń.

Dziękujemy Rodzicom za ogromną pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

Renata Spałek