Dzień Dziecka

To właśnie dzisiaj, 1 czerwca, rządy w szkole przejęły dzieci. Już od rana każdy się przygotowywał do tego, co miało się wydarzyć. Hasło dnia brzmiało: Dzień należy do Ciebie!....i chyba wszyscy doskonale o tym wiedzieli.

Uczniowie z klasy drugiej zaprosili do obejrzenia przedstawienia, którego tematem było dbanie o zdrowie. Widzowie uważnie śledzili to, co się działo na scenie. Aktorzy z kółka teatralnego otrzymali gromkie brawa - zasłużoną nagrodę za tak ciężką, całoroczną pracę!

Dziewczynki z klasy szóstej przypomniały młodszym kolegom i koleżankom o zapisach w Konwencji o Prawach Dziecka. Omówiły wybrane prawa, a później utrwaliły je w formie konkursu i scenek odgrywanych przez chętnych uczniów z kl.I-VI. Z pewnością wiedza, którą przekazały, zostanie na długo w pamięci każdego dziecka.

Uczniowie z klasy 4b zorganizowali konkurs plastyczny Świat dziecka, który 1 czerwca został rozstrzygnięty. Jury miało trudne zadanie, bowiem wszystkie prace były piękne, twórcze i ciekawe. Laureaci otrzymali nagrody, a dzieła konkursowe zdobiły szkołę, by każdy mógł je podziwiać.

Duże zainteresowanie budziło również to, co działo się w sali nr 62… Otóż cała klasa 4a postanowiła opowiedzieć o swoich pasjach. Wzorowo przygotowane stoiska, na których znajdowały się cenne kolekcje – zbiory, zachęcały do rozmów na ciekawe tematy. Składane samoloty, statki, zbiory kart i płyt, figurki zwierzątek, strój do jazdy konnej, stare monety oraz zbiorek breloków wywarły na oglądających ogromne wrażenie.

Oczywiście lekcje także musiały się odbyć! Były niezapomniane, bowiem prowadzone przez dzieci pod czujnym okiem nauczycieli. W klasie panowała cisza. Wzywanie do odpowiedzi, przepytywanie, sposób realizacji tematu oraz poważne miny, podnosiły rangę zajęć. Można przyznać, że do zadań „młodzi pedagodzy” podeszli bardzo profesjonalnie!

Czas szybko mijał… Podczas przerw słychać było ulubione przeboje znanych piosenkarzy. Krystian i Patryk zadbali o to, by muzyka towarzyszyła nam w każdej wolnej chwili. Przy jej dźwiękach, na korytarzach, tworzyliśmy wspólne dzieło, którego efekt widać jeszcze do dziś… Każdy rysował, a radość z tak miło spędzanych chwil rozpromieniała buzie.

Atmosfera tego dnia była niezapomniana. Śmiech, zabawa, wspólne działania, a przede wszystkim zaangażowanie każdego w to, co się działo w szkole, sprawiło, że Dzień Dziecka stał się prawdziwym świętem. Obyśmy zawsze pamiętali o tym, że każdy kolejny dzień może też być wyjątkowym. Wszystko zależy on nas! Dzień należy do Ciebie!...