Ośrodek Edukacji Technicznej “Pinokio“

Dnia 29 marca 2012 roku klasy druga i trzecia wybrały się na wycieczkę, aby poznać ciekawostki w zakresie przyrody, edukacji ekologicznej i techniki. Ośrodek Edukacji Technicznej "Pinokio" wprowadził dzieci w świat obróbki drewna.

Dzieci zobaczyły m. in. jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz, czym różnią się poszczególne gatunki drewna i do czego mogą być wykorzystane. Były też gry i zabawy oraz wspólne pląsy. Kiełbaska pieczona nad ogniskiem smakowała wybornie. Następnie każdy uczestnik wykonał podczas zajęć praktycznych pracę z wykorzystaniem różnych rodzajów wiórów.

Dzień był pełen wrażeń i minął bardzo przyjemnie.