Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

8 listopada 2011 roku o godzinie 12.00 zapraszamy uczniów klas młodszych na spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, redaktorem, biografistą oraz autorem książek dla dzieci. Pan Łukasz, ktory odwiedzał już naszą szkołę, tym razem zabierze nas w fascynującą podróż po Mongolii.

zdjęcie 1
zdjęcie 2 zdjęcie 3

Spotkanie z Benedyktem Polakiem to opowieść o średniowiecznej wyprawie do dalekiej Azji i spotkaniu dzielnego franciszkanina z Wrocławia, z Wielkim Chanem, władcą tajemniczego Imperium Mongolskiego. W trakcie wspólnej przygody poznajemy przyrodę Azji, zwyczaje mieszkańców tego kontynentu oraz historię mongolskich najazdów na Europę, by po chwili przenieść się do jurty Wielkiego Chana i wspólnie uczestniczyć w intronizacji władcy Mongolii, wszyscy uczestnicy spotkania wcielają się w postaci historyczne.

Prezentacja multimedialna ilustrowana jest zarówno rycinami i obrazami przedstawiającymi wydarzenia historyczne, współczesnymi zdjęciami z Mongolii oraz ilustracjami Wojtka Nawrota przygotowanymi do książki „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”.

zdjęcie 4 zdjęcie 5

Podczas spotkania wykorzystywane są autentyczne stroje z Centralnej Azji, instrumenty muzyczne, a także (czasem zupełnie nieoczekiwanie) rekwizyty, którymi dysponujemy na miejscu.

Dzięki udziałowi dzieci i rekwizytom każde spotkanie jest inne!

Podczas spotkań istnieje możliwość nabycia książki Łukasza Wierzbickiego zatytułowanej „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana. Historia prawdziwa”.

zdjęcie 6

Łukasz Wierzbicki – redaktor, biografista, autor książek dla dzieci. Zebrał i opracował reportaże Kazimierza Nowaka z podróży do Afryki oraz Haliny Korolec-Bujakowskiej z wyprawy do Chin. W książce "Afryka Kazika" przedstawił przygody Kazimierza Nowaka w formie opowiadań dla dzieci, w "Dziadku i niedźwiadku" opisał losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa, a w powieści "Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana" podróż Benedykta Polaka do Mongolii. Z zamiłowania podróżnik, odbył wiele wypraw do Afryki, Azji i Ameryki.

www.lukaszwierzbicki.pl