Sprzątanie Świata 2011

Szkoła Podstawowa nr 227 im. kapitana Lucyny Hertz w Warszawie, podobnie jak w latach poprzednich, uczestniczyła w akcji "Sprzątanie Świata", która odbyła się 16.09.2011 r. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: "Lasy to życie - chrońmy je".

Podczas akcji uczniowie klasy II wykonali rysunki.

zdjęcie 1

Uczniowie klas IV - VI wraz z panią od przyrody rozpoczęli akcję sprzątania terenu wokół szkoły już od godz. 8.00.

zdjęcie 2
zdjęcie 3 zdjęcie 4

Dzieci wzorowo wykonywały powierzone im zadania.

zdjęcie 5 zdjęcie 6 zdjęcie 7 zdjęcie 8

Uczniowie podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do foliowych worków.

zdjęcie 9 zdjęcie 10

Akcja przebiegała sprawnie. Uczniowie zebrali kilka worków odpadów, wśród których przewagę stanowił papier, plastik i szklane butelki.

zdjęcie 11

Sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy.

zdjęcie 12

Nad właściwym przebiegiem akcji czuwała pani Marlena Sagalska - Pomaska.