Wycieczka do Młynika

10 maja uczniowie klas czwartych, pod opieką p. Anety Słysz, p. Magdaleny Żurek oraz p. Ewy Bobrowskiej-Korolko, wyjechali na dwudniową wycieczkę do Młynika, niedaleko Mrągowa.

Program wycieczki był bardzo atrakcyjny. Mieliśmy okazję pojeździć na quadach, wziąć udział w warsztatach na temat pomocy przedmedycznej oraz w zajęciach detektywistycznych. Uczyliśmy się jak radzić sobie w trudnych warunkach. Budowanie szałasów dało nam możliwość sprawdzenia siebie i nauczyło, jak ważna jest dobra współpraca z innymi. Czas wolny spędzaliśmy nad brzegiem jeziora, nieopodal lasu, ciesząc się słońcem i wycieczką. Smak kiełbasek i zabawy przy ognisku zostaną na długo w naszej pamięci, jak i to, że mogliśmy być wtedy razem.

W drodze powrotnej do Warszawy, 11 maja, zatrzymaliśmy się w Świętej Lipce, aby wysłuchać wspaniałego koncertu organowego. Podziwialiśmy zbudowany w XVIII wieku instrument. Urzekły nas rzeźby przedstawiające aniołów grających na różnych instrumentach, ruchome figurki, a przede wszystkim głosy o barokowym brzmieniu.

W pogodnym nastroju, pełni wrażeń, wiedzy i przeżyć, wróciliśmy z wycieczki, którą na pewno często będziemy wspominać ...