"WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO ..."

Dnia 8 maja 2013 roku świętowaliśmy 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie pod kierunkiem p. I. Śliwińskiej -Wach oraz p. A. Słysz przypomnieli wydarzenia, które rozegrały się przed ponad dwustu laty. Podkreślili, jakie znaczenie dla Polski, ale również dla przyszłej Europy, miało uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Chór szkolny pod opieką p. E. Bobrowskiej-Korolko odśpiewał patriotyczne pieśni. Nie zabrakło znanego wszystkim Polakom "Mazurka 3 Maja", którego słowa w 1831 r. napisał młody poeta i żołnierz - Rajnold Suchodolski.

Akademia okazała się jedną z wielu lekcji historii, którą pięknie wierszem i śpiewem opowiedzieli nasi uczniowie. Recytacja i śpiew utwierdziły wykonawców oraz słuchaczy w przekonaniu, że miłość do ojczyzny to jedna z ważniejszych wartości w życiu naszych przodków, od których możemy uczyć się zaangażowania w sprawy narodowe.

A.Słysz