Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dnia 9 listopada 2012 r. odbyła się w naszej szkole piękna uroczystość.

Uczniowie z klasy szóstej, pod opieką p.Iwonny Śliwińskiej-Wach oraz p.Anety Słysz, przygotowali akademię patriotyczną, aby uczcić 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wierszem i prozą opowiedzieli o wydarzeniach oraz postaciach związanych z przeszłością naszego kraju. Przypomnieli o rozbiorach, powstaniach narodowych, walce Polaków o zachowanie tożsamości. Wcielili się w legionistów i ułanów ubarwiając występ piosenkami wojskowymi, współtworząc z uczniami klas piątych chór kierowany przez p.Ewę Bobrowską-Korolko.

Akademia dzięki zaangażowaniu uczniów stała się ciekawą lekcją historii.