NIECH SIĘ SNUJE KOLĘDA

W tym roku w klimat świąt wprowadzili nas uczniowie klasy III i I wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Renatą Spałek i panią Anetą Mrozowską.

Przepięknie przygotowana sceneria była tłem dla opowiedzenia historii narodzin Bożego Dzieciątka. Aktorzy z III klasy zachwycili publiczność kunsztem gry aktorskiej i ciekawie przygotowanymi strojami. Bardzo wiele scen przeplatanych było radosnymi, nastrojowymi piosenkami o tematyce Bożonarodzeniowej i kolędami, które odśpiewali aktorzy wsparci chórem składającym się z najmłodszych uczniów. Ta szczególna oprawa muzyczna, myślę, że pozostawiła ślad w słuchaczach i wiele osób wróciło do domu nucąc niektóre wersy ... "Napiszcie do Jezuska w tę wigilijną noc, napiszcie do Betlejem, by zło straciło moc."

Bardzo wiele osób zaangażowanych było w przygotowanie jasełek. Podziękowania należą się wszystkim wcześniej wymienionym, ale również tym, którzy przygotowali stroje i dekoracje: rodzicom uczniów, pani Ewie Bobrowskiej-Korolko i pani Annie Wasiak oraz panu Włodzimierzowi Romańczakowi za obsługę mikrofonów.

Na nasze jasełka zaprosiliśmy szczególnych, bardzo nam miłych gości: dzieci z sąsiedniego Przedszkola Nr 175. Bardzo dziękujemy za przybycie. Zapraszamy częściej w progi naszej szkoły.

Małgorzata Pałko