UCZNIOWIE KLASY 5A JAKO REPORTERZY POWSTAŃCZYCH GAZET...

Lekcje w Muzeum Powstania Warszawskiego zawsze zostawiają niezatarty ślad w pamięci uczestników. Atmosfera miejsca, dźwięki, historia... wszystko tworzy specyficzny klimat poznawania przeszłości.

Wyjątkowo trudno opowiadać o minionych wydarzeniach. Jeszcze trudniej o nich pisać... My spróbowaliśmy. Po poznaniu tytułów gazet powstańczych i tematyki artykułów tamtego okresu, udało nam się stworzyć własne gazety na temat wydarzeń jednego dnia. Osobiście przekonaliśmy się o tym, jak ważna była rola prasy podczas Powstania Warszawskiego.

Do szkoły wróciliśmy pełni refleksji, ale przede wszystkim bogatsi o wiedzę na temat minionych czasów.