NAMIBIA – Z DZIEĆMI PRZEZ PUSTYNIĘ I BUSZ...

Dlaczego słoń ma trąbę, a antylopa długą szyję? Gdzie foki spędzają letnie wakacje i dlaczego wakacje kłują? Kto mieszka na pustyni? Czy można być czystym nigdy się nie myjąc? Jak rozpalić ogień bez zapałek?

Na te pytania, a także wiele innych nasi uczniowie uzyskali odpowiedź podczas pokazu "Namibia – z dziećmi przez pustynię i busz". Podczas pokazu poznaliśmy niezwykłą przygodę jaką przeżyli: dwuletni Staś i trzyletni Michaś wraz ze swoimi rodzicami. Przez sześć tygodni podróżowali po jednym z najbardziej niezwykłych krajów Afryki, mieszkając w namiocie na dachu samochodu. Spotkali pustynne słonie i oswojone gepardy, a zaprzyjaźniona żyrafa zjadła im cały zapas jabłek. Od Buszmenów nauczyli się nowych zabaw oraz dowiedzieli, co można zrobić ze skorupek strusich jaj i nasion.

Egzotyka Namibii ukazana na zdjęciach zostanie na długo w pamięci zachwyconych pokazem dzieci.