WYCIECZKA DO KAROLINA

11 kwietnia 2013 r. uczniowie klasy 5a udali się na wycieczkę do siedziby Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca"Mazowsze" w Karolinie.

Wysiedliśmy na stacji Otrębusy i spacerkiem doszliśmy do siedziby zespołu. Zwiedziliśmy zabytkowy pałacyk "Karolin". Pani przewodnik pokazywała różne pamiątki, które przywiozło Mazowsze z licznych podróży . Uczyliśmy się także wybranych układów tanecznych pod czujnym okiem tancerki Zespołu Mazowsze. Przekonaliśmy się, że to ciężka praca. Potem zmęczeni, lecz zadowoleni, dotarliśmy do Europejskiego Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej "Matecznik-Mazowsze"na przedstawienie edukacyjne oparte na fragmentach utworu Aleksandra Fredry. Mieliśmy okazję zobaczyć Agnieszkę Sitek oraz Tomasza Mędrzaka, który grał rolę Stasia Tarkowskiego w pierwszej ekranizacji "W pustyni i w puszczy". Po przedstawieniu poszliśmy na pyszny obiad, którym delektowaliśmy się w towarzystwie tancerzy Zespołu Mazowsze.

Uważam, że wycieczka była niezwykle udana. Obejrzeliśmy stroje i pamiątki zespołu, mogliśmy porozmawiać z tancerzami. Sądzę, że to, czego się dowiedzieliśmy, zostanie na długo w naszej pamięci. Ja z pewnością będę wspominał warsztaty taneczne.

Franciszek Popiel
Kl. 5a