Apteczki na wycieczki

28 stycznia członkowie Szkolnego Koła PCK z klas IV i V, wzięli udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Akcja Apteczki na wycieczki organizowana jest przez Obywatelską Fundację Pomocy Dzieciom oraz Collegium – Szkołę Służb Medycznych. Celem tego programu jest zwiększenie wzajemnej odpowiedzialności uczniów za życie i zdrowie drugiego człowieka oraz wskazanie jak doraźnie poradzić sobie w razie wypadku.

Uczniowie naszej szkoły, pod okiem ratowników medycznych oraz w profesjonalnie wyposażonych pracowniach  przy ul. Stawki 10, zostali wprowadzeni w tajniki niezbędnych umiejętności ratowania życia człowieka i ochrony zdrowia.

Podczas warsztatów dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak zabezpieczyć drobne skaleczenia, sprawnie wezwać profesjonalną pomoc medyczną oraz prawidłowo przeprowadzić akcję resuscytacji, co ćwiczyły  na realnych fantomach do reanimacji. Uczestnicy szkolenia poznali także wyposażanie i zastosowanie apteczki pierwszej pomocy.

Po warsztatach, każdy przeszkolony uczeń uzyskał Certyfikat Opiekuna Apteczki Szkolnej, a nasza szkoła została zaopatrzona w trzy przenośne apteczki, by wyprawy szkolne były jeszcze bardziej bezpieczne.