Bal karnawałowy

Karnawał to czas radości. Tradycje zabaw w tym czasie sięgają średniowiecza - jednym z najsłynniejszych wciąż pozostaje karnawał w Wenecji ze słynnymi maskami. W Polsce najprawdopodobniej tradycje fantazyjnych zabaw zostały wprowadzone przez królową Bonę i jej dwór.

W piątek 31 stycznia uczniowie naszej szkoły bawili się na szkolnej imprezie w rytm przebojów i wspólnych zabaw - najpierw klasy 1-3 a potem klasy 4-6. Wiele emocji wywołały konkursy - takie jak przechodzenie pod liną lub wiązanie klas na czas! Wśród strojów widać było wielką pomysłowość: od strojów księżniczek po strażaków.

Bardzo dziękujemy pani Joannie Rudzińskiej, która wraz z pomocnikami wspaniale przyozdobiła salę gimnastyczną - na ten jeden dzień zmienioną w salę balową jak z bajki!