Bezpieczeństwo na drodze

6 grudnia, po rozpakowaniu prezentów od Świętego Mikołaja, uczniowie klasy VI b mogli sprawdzić się w roli aktorów. Mając na  uwadze bezpieczeństwo swoich kolegów, przygotowali przedstawienie  „Bądź bezpieczny na drodze".                                                                                                                                 Każdy uczeń wyrusza w drogę do szkoły i codziennie wraca do domu . Niezależnie od tego w jaki sposób pokonuje tę trasę –ważne, aby poznał zasady ruchu drogowego, aby być bezpiecznym każdego dnia.                       Założeniem przedstawienia było przekazanie w sposób wesoły zasad i reguł zachowania podczas drogi do szkoły, zasad przechodzenia przez jezdnię oraz skutków niebezpiecznej zabawy w jej pobliżu. Szóstoklasiści przypomnieli także wszystkim znaczenie znaków drogowych i zachęcili do zapoznania się z kodeksem drogowym.          Miejmy nadzieję, że ta dodatkowa lekcja o bezpieczeństwie była dla niektórych uczniów ostrzeżeniem!