Warsztaty edukacji globalnej

W dniu 6 grudnia 2013r. uczniowie klas szóstych wzięli udział w warsztatach edukacji globalnej.

Podczas spotkania szóstoklasiści dowiedzieli się, co oznacza termin „Globalne Południe”, obejrzeli film "Szkoła z blachy" wyszukując podobieństwa i różnice między szkołą w Kenii i ich własną, a także poszukali odpowiedzi na pytanie: Co łączy ludzi na świecie? Celem warsztatu było poszerzenie wiedzy uczniów o edukacji na świecie i wprowadzenie w temat edukacji globalnej.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu  "MDG'15", współfinansowanego przez Komisję Europejską. Projekt "MDG'15" ma na celu pomóc nauczycielom wprowadzać zagadnienia edukacji globalnej do zajęć szkolnych i tym samym realizować wymagania nowej podstawy programowej, a także wspierać rozwój kompetencji społecznych i kulturowych uczniów.

Warsztat poprowadziła Anielka Pieniążek z Fundacji Partners Polska - organizacji pozarządowej, której misją jest budowanie zrozumienia między ludźmi, społeczeństwami i kulturami.

Kontynuacją warsztatów było spotkanie prowadzone przez Annę Kobus, podczas którego uczestnicy szukali argumentów do tezy "Mamy wpływ na życie ludzi w krajach Globalnego Południa" - przygotowując się do debaty oksfordzkiej, jaka będzie mieć miejsce w naszej szkole w dn. 16 grudnia br.