DZIEŃ DYNI - 30 października 2013r

30 października 2013r. w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ DYNI. Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo, o czym przekonały się dzieci z klas I-III w czasie obchodów Dnia Dyni. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w ,,dyniowe stroje”, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. W czasie Dnia Dyni mogliśmy, we wspólnej zabawie, poznać wielką różnorodność dyń, ich wartości odżywcze i lecznicze działanie, wypróbowane już przez prababki. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat pochodzenia warzyw dyniowatych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prac dyniowych wykonanych przez dzieci i ich dzielnych rodziców. Wiele różnych stworów i postaci wykonanych na bazie dyni nie tylko zachwycały efektem końcowym, ale również i pomysłowością. Było na co popatrzeć!

Aneta Mrozowska-Zięba